LEGO Bionicle
LEGO Bionicle jest serią wprowadzoną na rynek na przełomie 2001 roku pod kategorią LEGO Technic, z którą seria współpracowała do 2003 roku. Osobą, która stworzyła całą serię i była jej pomysłodawcą był Christian Faber. Seria produkowana była z przerwami, na początku z pomocą grupy LEGO Technic w latach 2001-2003, a następnie ze wznowioną produkcją bez LEGO Technic w latach 2015-2016. Pomysł na figurki Bionicle został zaczerpnięty przez autora z mitologii polinezyjskiej, dając tym każdej postaci wyróżniające się cechy charakteru oraz specjalne umiejętności. Poza postaciami w świecie uniwersum Bionicle rozróżniane jest również wiele mocy żywiołów, głównymi są następująco: Błyskawice, lód, światło, woda, ziemia oraz ogień.
Jak prezentowały się pierwsze zestawy?
Pierwszy zestaw od LEGO Bionicle z podgrupą Technic został wydany do sprzedaży w 2001 roku. Prezentował on figurkę „Huki” występującą w uniwersum Bionicle, sam zestaw jednakże nie pojawił się jako ogólnodostępny, ponieważ był wydawany podczas zakupu Happy Meala z sieci restauracji McDonald’s. Cały zestaw zawierał łącznie 8 elementów, z którego składaliśmy figurkę średniej wielkości, pomimo małej ilości klocków LEGO Bionicle zastosowało w figurce mechanizm, dzięki któremu mogliśmy strzelać przygotowanym okrągłym klockiem. Zestaw pomimo tego, iż nie był specjalnie promowany, został ciepło przyjęty, co pozwoliło firmie na rozbudowę serii. Następnym zestawem, którego powinniśmy nazywać tym pierwszym był LEGO Bionicle Vakama 1417. Zestaw zawierał już wówczas 27 elementów, był trochę większy od swojego poprzednika i zawierał podobny mechanizm co Huki. Warto jednak wspomnieć, że Vakama był zestawem promocyjnym do serii i promowany był przez różne firmy, dla przykładu w Japonii promocją tego zestawu zajęła się firma Kabaya.
Czym charakteryzuje się seria zestawów LEGO BIONICLE?
Zestawy Bionicle po pierwsze cechują się bardzo dużym uniwersum, w którym znajdziemy zwykłe postacie, postacie z mocami, wiele żywiołów mocy oraz istotnych dla tego świata lokacji. Poza tym, pomimo niedługiego działania serii, LEGO Bionicle wydało kilkadziesiąt zestawów, kolekcji oraz przedmiotów, które uwielbiane są do dziś przez fanów. Starsi fani na pewno kojarzyć będą serię z animowanym serialem od LEGO, który był emitowany w latach działania serii LEGO Bionicle. Głównymi motywami charakteryzującymi zestawy będą mechaniczne roboty walczące ze sobą w imię władzy, używające do tego potężnych broni zaklętych w moc żywiołów. Poza samymi robotami występującymi w serii znajdziemy także postacie z ciekawymi historiami życia, o których możemy się dowiedzieć z animowanej bajki, kart wydanych przez LEGO, czy chociażby zestawów. Jedno jest pewne, to wielkie uniwersum cechuje tę serię i to właśnie z zawiłymi historiami i ogromną wiedzą fani kojarzą serię LEGO Bionicle.
Kategorie zestawów powiązanych tematycznie
Jako iż seria zawiera motywy walk, żywiołów, postaci z intrygującymi historiami oraz robotami, świetnym połączeniem tej serii będzie kategoria LEGO Avengers, która podziela te same cechy. Wcześniej wspomniane roboty, wyglądem możemy połączyć z kategorią klocków LEGO Iron Man, a ogólną kategorią dla wszystkich serii będzie LEGO dla chłopców, dla których głównie została stworzona ta seria. Zestawy najbardziej pasować będą tematycznie do kategorii zawierających postacie mecha, ewentualnie do kolorowych zestawów z żywiołami.
Czego na ten moment brakuje w zestawach?
Zestawy LEGO Bionicle są jedną z najbardziej rozbudowaną grupą produkcyjną spod grupy LEGO, zawierające bogate uniwersum z ciekawym, rozbudowanym światem, postaciami oraz wzmiankami do mitologii. Niestety seria zakończyła swoją działalność w 2016 roku i nic nie wskazuje na to, żeby została ponownie wznowiona ze względu na swój długi czas działania oraz ilość wydanych zestawów, można stwierdzić, że jest to już koniec tej serii. W przypadku ponownego wznowienia linii produkcyjnej LEGO powinno skupić się na jeszcze większej rozbudowie zestawów o nowe postacie.
Wyświetlanie 1–12 z 284 wyników