LEGO Minifigurki
Nie sposób obecnie wyobrazić sobie zestawów LEGO bez obecności przynajmniej jednej minifigurki. Warto jednak mieć świadomość, że od założenia firmy do powstania pierwszego ludzika LEGO minęły ponad trzy dekady. Pierwsze minifigurki pojawiły się dopiero w 1974 jako uzupełnienie zestawów z serii LEGO Rodzina. Zamysłem producenta było wprowadzenie elementu, który w pewien sposób mógłby ułatwić dzieciom zabawę i sprawić, że te bez problemu wcielą się w rolę konkretnych bohaterów. Figurki były wykonywane z wytrzymałego plastiku, jednak pod względem disignu znacząco odbiegały od tych, które widzimy w dzisiejszych zestawach.
Pierwsze minifigurki Lego
Figurki z pierwszej połowy lat siedemdziesiątych były posunięciem przełomowym dla duńskiego koncernu i początkiem nowej ery dla entuzjastów klocków LEGO. Przede wszystkim warto podkreślić, że były nieco większe niż obecne figurki. Okrągłe głowy na ogół posiadały osobną część w postaci włosów, a jedynym ruchomym elementem były ramiona. Tego rodzaju figurki produkowano do osiemdziesiątego roku, ale już nieco wcześniej zastanawiano się nad nieco mniejszymi ludzikami, które byłyby dobrym uzupełnieniem do zestawów. Powstały zatem prototypy, choć bez nadruków i składające się z zaledwie dwóch elementów. Dopiero pod koniec lat siedemdziesiątych zaczęto produkować figurki składające się z sześciu elementów. Posiadały nogi, ręce, tułów, głowę, dłonie oraz nakładane jako osobny element włosy. Pojawiły się również nadruki, a zatem ludziki zostały wyposażone w czarne oczka i charakterystyczny uśmieszek. W kolejnych latach duński koncern wprowadzał na rynek kolejne zestawy. Pojawiały się unowocześnienia i nowe rozwiązania. Zmieniały się również minifigurki, ponieważ bardzo szybko zorientowano się, że dla wielu osób mają one wartość kolekcjonerską. W 1989 roku pojawiła się seria LEGO Piraci. To właśnie wtedy po raz pierwszy pojawiły się minifigurki o różnych wyrazach twarzy.
Minifigurki – ważny element zestawów Lego
Minifigurki na przestrzeni lat stały się bardzo ważnym elementem zestawów klocków LEGO. Dla małych dzieci stanowią dodatkową funkcję zabawową, umożliwiającą odgrywanie konkretnych scenek, a dla dorosłych mają przede wszystkim wartość kolekcjonerską. Choć początkowego minifigurki wyglądały niemal identycznie, to jednak w minionych dekadach zespoły ekspertów LEGO bardzo poważnie traktowali projektowanie kolejnych ludzików. Spectrum możliwości jest obszerne, ponieważ obecnie każda seria posiada swoje minifigurki, które odznaczają się konkretnymi cechami charakterystycznymi. Producent dokłada wszelkich starań, by figurki idealnie wpasowywały się w konkretną tematykę. Pojawiły się figurki nawiązujące do popularnych filmów, na podstawie których LEGO stworzyło swoje serie. Wielkim zainteresowaniem cieszą się te związane z Harrym Potterem i wszystkie dotyczące LEGO Star Wars.
Najlepsze minifigurki Lego
Minifigurki stały się niezwykle ważnym elementem każdej serii LEGO. Dzisiaj nie sposób sobie wyobrazić pudełka z długo wyczekiwanym zestawem bez ich udziału. Trzeba przyznać, że duński koncern w tej materii bezustannie zaskakuje swoich fanów. Sporym uznaniem cieszą się figurki z serii LEGO Heroes, w której pojawili się superbohaterowie z doskonale odwzorowanymi kostiumami. Warto również wspomnieć o figurkach z LEGO Harry Potter. Udało się bardzo dokładnie odtworzyć Harrego, Rona i Hermionę, aczkolwiek świetnie prezentuje się też Dumbledore, Snape czy sam Lord Voldemort. Najmłodsi konstruktorzy cenią sobie również figurki związane z bajkami Walta Disneya.
Podsumowując
W ciągu niespełna pięciu dekad minifigurki przeszły prawdziwą transformację – od nieruchomej i niezwykle prostej formy po bardzo dobrze przemyślane i szczegółowo wykonane figurki, które zachwycają od pierwszego wejrzenia. Widać, że producent przywiązuje bardzo dużą wagę do tworzenia unikatowych ludzików, które mogą stać się częścią wspaniałej kolekcji. Pojawiają się również specjalne figurki w kolorze złotym. W tej materii nie sposób duńskiemu producentowi zarzucić jakichkolwiek niedociągnięć.
Wyświetlanie 1–12 z 49 wyników