LEGO Pirates of the Caribbean (Piraci z Karaibów)
LEGO Piraci z Karaibów należy do jednych z najstarszych serii zestawów wydanych przez LEGO, zawdzięczając to swojemu poprzednikowi — LEGO Pirates. Motyw Piratów z Karaibów jest bardzo popularny i używany w wielu grach, bajkach animowanych oraz książkach. Fabuła opowiada o zmaganiach Jacka Sparrowa na morzu, walcząc z przeciwnikami takimi jak pirat Barbossa, zmagając się z naturą, czy uciekając od kłopotów czyhających na niego. Pierwszy film został wydany w 2003 roku na podstawie przedstawień o tej samej nazwie co film, wystawianych w Disneylandzie.
Jak prezentowały się pierwsze zestawy?
Pierwszy zestaw LEGO o tematyce Piratów z Karaibów został wydany w 2011 roku, rozpoczynając tym serię na nowej licencji niepodlegającej już pod LEGO Pirates. Zestaw zawierał łącznie 152 elementy, co w porównaniu do LEGO Pirates było imponującą liczbą. Opisywany zestaw zawierał cztery minifigurki — Jacka Sparrowa, Elizabeth Swann, Barbossę, oraz pirata szkieleta należącego do załogi Barbossy. Minifigurki cechowały się szczegółowymi detalami i odpowiadały tym z filmu, ponadto posiadały kluczowe przedmioty, z którymi utożsamiamy te postacie. Po złożeniu całego zestawu poza minifigurkami otrzymywaliśmy małą łódkę, na której mogliśmy umieścić minifigurki, małą wyspę, oraz ukryty skarb, o który walczyć będą postacie. Zestaw powstał przy współpracy z kategorią klocków LEGO Disney, jako iż film został wydany również przez firmę Disney.
Drugi zestaw wydany przez tę serię w tym samym roku ukazywał ucieczkę Jack’a Sparrow’a i jego towarzysza Willa Turnera przed kanibalami. W tym zestawie otrzymywaliśmy łącznie 279 elementów, w tym cztery minifigurki. Po złożeniu budowla nie wyglądała na dużą, jednakże zawierała dużo małych drobiazgów. Miłym zaskoczeniem był także dodawany do zestawu plakat o tematyce filmu, który odzwierciedlał tę scenę.
Czym charakteryzuje się seria zestawów Piraci z Karaibów?
Zestawy charakteryzowały się dużą ilością detali i elementów oraz skupienie się na rozbudowaniu minifigurek w kwestii małych detali. Mimo iż zestawy pochodziły z 2011 roku, wiele minifigurek nadal wygląda, jakby zostały wydane w ostatnich latach. Poza samymi minifigurkami LEGO postanowiło stworzyć duży wybór wyposażenia i przedmiotów, z czasem dodając coraz to bardziej rozbudowane zestawy o sceny znane fanom z filmów. Jeżeli chodzi o statki, z którymi głównie kojarzą nam się piraci, zostały dodane w późniejszych zestawach, jednakże od wejścia z pierwszym zestawem zostały pokochane przez fanów ze względu na swoją szczegółowość w wyglądzie. Seria Piraci z Karaibów poza tymi głównymi czynnikami charakteryzuje się także swoim ukształtowaniem terenu w bogatą naturę, którą często łączymy z innymi zestawami.
Kategorie zestawów powiązanych tematycznie z LEGO Piraci z Karaibów
LEGO Piraci z Karaibów jest kategorią zestawów, którą bez wahania możemy połączyć z wieloma innymi zestawami. LEGO Piraci z Karaibów posiada wiele wspólnych cech dla innych kategorii, takie jak elementy natury, drobiazgowe minifigurki, budowle, oraz najważniejszą część — statki. Główną kategorią wyróżnioną w tym zestawieniu będzie poprzednik serii — LEGO Pirates, który posiada ten sam motyw piratów. Elementy natury oraz budowle występujące w zestawie możemy połączyć z kategorią LEGO dla chłopców bądź LEGO budowle. Przedmioty ukazane w tych zestawach nadają się do złączenia tylko z seriami o klimacie czasów średniowiecznych, takową serią jest LEGO Knights.
Czego na ten moment brakuje w zestawach?
Seria LEGO Piraci z Karaibów od początku posiadała rozbudowane zestawy w przeciwieństwie do swojego poprzednika LEGO Pirates. LEGO jednakże popełniło jeden błąd w obu przypadkach, stworzyli serię o piratach, w których mamy zbyt mało statków. Owszem, statki występujące w następnych zestawach są wykonane perfekcyjnie, jednakże ich ilość jest zbyt mała na ten moment i LEGO powinno rozważyć rozszerzenie następnych zestawów o więcej okrętów.
Wyświetlanie wszystkich wyników: 12