LEGO Spybotics
Początki serii Lego Spybotics
Seria zestawów LEGO Spybotics została wydana po raz pierwszy w 2002 roku a jej tematyka zestawów stawiała na roboty szpiegowskie oraz systemy zdalnego sterowania pojazdami i mechanizmami występującymi w serii. Zestawy zawierały minifigurki specjalistów od robotyki oraz elementy i akcesoria, takie jak roboty szpiegowskie, stacje doświadczalne czy komputery pokładowe.
Jak prezentowały się pierwsze zestawy?
Pierwsze zestawy LEGO Spybotics charakteryzowały się tematyką ukierunkowaną robotami szpiegowskimi oraz technologią zdalnego sterowania. Zestawy te zawierały minifigurki specjalistów od robotyki oraz elementy wraz z akcesoriami, takimi jak minifigurki robotów szpiegowskich, stacje doświadczalne czy komputery pokładowe. Same Zestawy LEGO Spybotics charakteryzowały się jasnoniebieskimi oraz szarymi kolorami i szczegółowymi elementami wykończenia zestawów, które odwzorowywały wygląd i wyposażenie postaci robotów szpiegowskich, jak i również elementów związanych z technologią zdalnego sterowania.
Pierwszym zestawem z tej serii był LEGO Spybotics 3806 Gigamesh G60 zawierający model statku robotów szpiegowskich. Zestaw zawierał łącznie 233 elementy bez minifigurek, jednakże do tego zestawu dołączona została ciekawa nowość — płyta CD-ROM zawierająca nagranie przygotowane przez firmę LEGO wprowadzające do całej serii Spybotics.
Czym charakteryzuje się seria zestawów LEGO Spybotics?
Seria przede wszystkim charakteryzuje się swoim skupieniem na małych detalach w dostępnych minifigurkach (których niestety jest niewiele) oraz głównie na tworzeniu zaawansowanych pojazdów kosmicznych bądź pojazdów szpiegujących. Ukształtowanie terenu w tych zestawach z pewnością nie jest cechą charakterystyczną, ponieważ zestawy nie posiadały żadnego wykończenia w postaci tła zestawów. Większość z tych tylko kilku dostępnych zestawów LEGO Spybotics nie zawierało minifigurek, co było błędem ze strony firmy, ponieważ zestawy firmy LEGO głównie kojarzą nam się z kolekcjonerskimi postaciami.
Trochę już mniej charakterystyczne dla serii minifigurki LEGO Spybotics różniły się swoim wyglądem oraz profesjami w zależności od wybranego zestawu. Wiele zestawów zawierało minifigurki o różnych profesjach, takich jak naukowcy, inżynierowie czy technicy, a także oczywiście minifigurki robotów szpiegowskich, o których opowiada cała seria. Minifigurki były szczegółowo zaprojektowane z naciskiem na małe detale i zawierały elementy charakterystyczne dla danej profesji lub roli, takie jak specjalistyczne narzędzia, wyposażenie i unikalne przedmioty.
Kategorie zestawów powiązanych tematycznie
Prezentowana seria LEGO Spybotics posiada określoną tematykę robotów, pojazdów oraz ogólnych maszyn szpiegowskich. Akcja scen z zestawów rozgrywa się w przyszłości prawdopodobnie w miejscu przestrzeni kosmicznej. Wraz z tymi informacjami możemy dojść do pewnych wniosków, takich jak ten, że seria LEGO Spybotics idealnie łączy się z zestawami LEGO Space Police o podobnym klimacie i tła zestawów. Drugą świetną serią jest LEGO Star Wars, która również zawiera wspólne cechy z Spybotics. Ostatnią serią zestawów, którą będziemy mogli połączyć z Spybotics i będzie to współgrało jest LEGO Rock Raiders, mimo iż nie posiadają te serie zbyt wielu wspólnych cech, to możemy zauważyć, że pojazd są skonstruowane w podobny sposób do tych z LEGO Spybotics, co pozwala nam na połączenie tych dwóch serii.
Czego na ten moment brakuje w zestawach LEGO Spybotics?
Jako iż seria została zakończona po krótkim czasie i nie odniosła zbyt dużej popularności zestawy z tej serii powinny zostać na ten moment przez LEGO rozbudowane z pewnością o większą ilość samych dostępnych zestawów. W aktualnie dostępnych zestawach brakuje większej ilości minifigurek, jest ich po prostu za mało. W zestawach brakuje również ciekawych urozmaiceń takich jak elementy terenu bądź tła, które wykończą swoją obecnością zestawy LEGO Spybotics.
Wyświetlanie jednego wyniku